Teknoloji Haberleri

Google Play’den Yeni Hizmet!

Google Play Store yeni servisini tanıttı.Google Play’in yeni “Aile Kitaplığı” servisi, kullanıcıların mağaza üzerinden yaptıkları alışverişleri ücretsiz olarak paylaşmalarına olanak tanıyor.

Google, Google Play Store bünyesindeki yeni servisini açıkladı. Kullanıcıların bugüne kadar mağaza üzerinden satın aldıkları içerikleri daha kolay bir şekilde paylaşmalarına olanak tanıyan servis, “Aile Kitaplığı” adıyla kullanıcılara sunuluyor.

Google’ın yeni uygulama paylaşımı hizmeti

Yeni “Aile Kitaplığı” servisi ile kullanıcılar, hiçbir ek ücret ödemeden Google Play Store üzerinden indirdikleri film, e-kitap çözümleri, televizyon şovları vb. uygulamaları 6 kişi ile paylaşabilecekler.

16-07/13/google-play-store-icoon.jpg

Google’ın Google Play Store üzerinden kullanıcıların cihazlarındaki uygulamalarını yakın çevresi ile paylaşım olanaklarını artırma tercihinden dolayı, uygulamaya “aile” ibaresini koyduğu belirtiliyor.

Ayrıca bir diğer sebep ise, aralarında uygulama alışverişinde bulunacak kişilerin, aynı kredi kartı hesabına tabi olmaları gerekliliğinden kaynaklanıyor.

Ebeveyn kullanıcılar, yaşları 13 ile 17 arasındaki çocuklarının kendi uygulamalarından faydalanıp, faydalanmayacakları konusunda tercih yapabilecekler.

Techno Buffalo‘da yer alan habere göre, Google‘ın müzik uygulamalarının paylaşımına olanak tanımayacağı belirtiliyor.

Google Play Music, Apple Music, Spotify gibi müzik uygulamalarının bu paylaşım yasağında yer alacağı dile getiriliyor.

Kullanıcılar gün itibariyle “Aile Kitaplığı” uygulamasını Google Play Storeüzerinden ücretsiz olarak indirebilecekler.

kaynak:shiftdelete.net

Whatsapp İletişim