Teknoloji Haberleri

iPhone’u sanal gerçeklik kamerasına dönüştüren aksesuar

Son günlerde sayıları hızla artmaya başlayan sanal gerçeklik kameralarına bir yenisi daha eklendi. iPhone için özel olarak tasarlanan aksesuar, iPhone’ları sanal gerçeklik kamerasına dönüştürüyor.Insta360 Nano adını taşıyan aksesuar, bünyesinde barındırdığı 2 adet 210 derecelik balık gözü lens sayesinde 360 derecelik video kaydına imkan tanıyor.Insta360 Nano

8 megapiksel Sony CMOS sensörün kullanıldığı aksesuar, 3.040 x 1.520 piksel çözünürlüğünde 30 FPS video kaydedebiliyor. Sahip olduğu 800 mAh kapasiteli pille iPhone’dan bağımsız kayıt yapabilen Insta360 Nano, bununla birlikte 360 derece canlı yayın desteğine de sahip. Lightning üzerinden iPhone’la bağlantı kuran aksesuar kullanıcıların kaydettikleri 360 derecelik videoları sosyal ağlardan da paylaşmasına olanak sağlıyor. iPhone’un hafızasına ihtiyaç duymayan ve kaydedilen görüntüleri microSD karta aktaran cihaz, sadece 72 gram ağırlığında.

Sanal gerçeklik gözlükleriyle de uyumlu olan aksesuar, 31 Temmuz’da İngiltere’de yaklaşık 220 sterlinden satışa sunulacak.

kaynak:log.com.tr

Whatsapp İletişim