Teknoloji Haberleri

İşte Nokia’nın ilk android telefonu

Nokia üretimi bir Android akıllı telefon görmemize çok az zaman kalmış olabilir. Şirket, birkaç ay önce mobil oyun piyasasına tekrar geri dönüş yapacağını duyurmuştu fakat akıllı telefon üretimiyle ilgili kafalarda hala soru işaretleri vardı. Son olarak Nokia’nın Asyalı ortaklarıyla ‘Nokia’ isim hakkını tekrar elde edip yeni bir telefon üretmeye hazırlandığı belirtiliyor. Rusların Facebook’u Vkontakte’den bir kullanıcı, Foxconn’un iştirakleri olan InFocus’un ve Sharp’ın mühendisleri tarafından dizayn edildiğini iddia ettiği aşağıdaki görseli paylaştı. Kullanıcıya göre görsel, şirketin ilk Android cihazı P1’e ait.

Telefon hakkında herhangi bir resmi açıklama ve özellikleriyle ilgili bilgimiz yok, fakat PhoneArena bu görsel üzerine bazı bilgiler paylaştı. Haber sitesine göre görselde logo biraz eğik görünüyor, fakat bu görselin sahte olacağı anlamına da gelmiyor. Nokia P1’le isminde P1 geçen Sharp Aquos P1’in arasında isim benzerliğinin olduğunu, dolayısıyla Nokia P1’in Sharp’ın modelinin yeniden yapılandırılmış başka bir versiyonu olabileceği belirten PhoneArena, yine de kendimizi bu heyecana fazla kaptırmayıp sahte çıkma ihtimalinin bulunduğunu söylüyor.

Fakat durum ne olursa olsun Nokia ve ortakları, bu yılın 3. çeyreğine kadar hiçbir şekilde Nokia markalı bir akıllı telefon sat(a)mayacak. Bu görsel dahil olmak üzere kulağımıza gelen birçok söylenti ise Nokia’nın yoğun bir akıllı telefon üretimi planları içerisinde olduğunu gösteriyor

kaynak:yeniakit.com.tr

Whatsapp İletişim