Teknoloji Haberleri

LG G5 için Android 7.0 Programı Başladı

LG, Android 7.0 Nougat güncellemesi için kolları sıvadı. Şirket ilk olarak G5 için Android 7.0 önizleme programı başlattı. Peki, resmi güncelleme ne zaman yayınlanacak?

LG G5 için Android 7.0 Programı Başladı: 6 Eylül tarihinde tanıtılacak LG V20 akıllı telefonun Android 7.0 sürümüyle çıkış yapacağı LG yetkililerce kısa süre önce resmen doğrulandı. Nexus telefonlara bir kenara koyarsak, Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkış yapacak ilk akıllı telefonun LG V20 olacağını söyleyebiliriz.

LG’nin Android 7.0 sürümüyle ilk tanışan akıllı telefonu ise G5 oldu. Şirket, Güney Kore’de LG G5 için Android 7.0 Nougat önizleme programını başlattı.

Hedef hatasız bir güncelleme

LG U+ operatörü tarafından belirlenen şanslı 2 bin kullanıcı yaklaşık bir ay boyunca LG G5 telefonlarında Android 7.0 işletim sistemini test etme şansı yakalayacak. Kullanıcılar bu süre zarfında deneyimlerini ve güncelleme sonrası sistemde beliren hataları rapor ederek geribildirimler sağlayacak.

16-08/16/lg-g5-nougat-640.jpg

Resmi güncelleme Eylül sonunda bekleniyor

LG, önizleme programı sayesinde nihai aşamada G5 kullanıcılarına hatasız ve kararlı bir güncelleme sunmayı hedefliyor. Güney Koreli kullanıcılarGoogle Play Store’dan LG OS preview uygulamasını indirerek önizleme programına katılabiliyor.

LG G5 Android 7.0 güncellemesinin eylül sonunda dünya genelinde dağıtıma sunulması bekleniyor. LG G5’in ardından güncellemeyi alacak diğer modeller ise LG V10 ve LG G4 olacak.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim