Teknoloji Haberleri Yazılım

Microsoft Edge Eklenti Desteği Mobil Cihazlara Geliyor mu

Microsoft,  Windows 10 Anniversary Update güncellemesi ile birlikte Windows Insider test programında Microsoft Edge tarayıcı için eklenti desteğini de aktif etmişti. Geride bıraktığımız haftalarda bir çok yeni eklenti Microsoft Edge tarayıcı için kullanıma sunulurken,  eklenti desteğinin Windows 10 Mobile cihazlar için kullanıma sunulup sunulmayacağı merak konusuydu.

Mayıs ayına geri döndüğümüzde,  Microsoft’un Windows 10 için yol haritasını gösteren web sitesinde,  Windows 10 işletim sisteminin hangi özelliğinin hangi cihazlarda kullanılabilir olduğu gösteriliyordu. Bu sayfanın Microsoft Edge açıklamalarında,  Eklenti Desteği özelliğinin Windows 10 Mobile cihazlarda da kullanılabilir olduğu belirtilmişti. Fakat ne var ki bugün yapılan kontrollerde Microsoft Edge Eklenti Desteği sayfasında desteklenen cihazlar listesinden akıllı telefonların çıkartıldığı fark edildi.

Eklenti desteği, özellikle reklam engelleyici eklentilerin çoğalmasıyla birlikte tarayıcılar için son dönemin en popüler özelliklerinden biri oldu. Microsoft’un eklenti desteği listesinden Microsoft Edge Mobile’ı çıkarması alınan yeni bir karar gereği mi yoksa sitede oluşan bir hatadan mı kaynaklandığı bilinmiyor. Öte yandan eklenti desteğinin Windows 10 Mobile’dan kısıtlı kaynaklar ve kullanıcı ara yüzü limitleri nedeni ile çıkarılmış olabileceği de belirtiliyor.

Microsoft,  Windows 10 ve Windows 10 Mobile Anniversary Update güncellemesinin 2 Ağustos tarihinde tüm Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulacağını açıklamıştı. Önümüzdeki günlerde Microsoft Edge Mobil eklenti desteği ile ilgili daha net bilgilerin de kullanıcılarla paylaşılacağı tahmin ediliyor.

kaynak:maxicep.com

Whatsapp İletişim