Teknoloji Haberleri

Nexus Modellerini Hangi Marka Üretecek?

Nexus telefonların üretiminde Google sektördeki markalar ile anlaşma yolunu tercih ederken 2016 yılı içerisinde yapılacak üretimlerin HTC tarafından destekleneceği belirtiliyordu. Çok uzun zamandan beri gündeme bu haberler ile gelen Google için yeni iddialar da gündeme getirilmeye başlandı. Öyle ki gündeme gelen son haberler de Nexus modellerinin Huawei tarafından da üretilebileceği ve bu bakımdan farklı modeller ile piyasaya çıkılabileceği ifade edildi.

HTC’den Sızdırma Olmuştu!

HTC tarafından Marlin ve Sailfish kod isimli modellerinin üretildiği ve bu modeller ile ilgili detayların paylaşıldığı pek çok iddia gündeme getirilirken son gelen bilgilerde Huawei tarafından da iki farklı model üzerinde çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Daha önce Huawei tarafından yapılan Nexus modelleri büyük ilgi görmüş ve özellikle uzmanlardan tam not almayı başarmıştı. Bunun yanı sıra gelen son bilgiler ile birlikte yeniden Google’ın eski ortağı ile çalışabilmesinin mümkün olması telefon modellerindeki özellikleri  daha da yükselmesini ve neksu Nexus modellerini daha fazla tutulmasına sağlayabilir. Buna karşın modeller ile ilgili şu ana kadar kesin bir açıklamanın yapılmamış olması da piyasada ciddi bir karışıklığa yol açmış durumda. Tüm iddiaların gerçekliği Eylül-Ekim ayı itibari ile doğrulanacak ve üretimlerin hangi marka tarafından yapıldığı da görülecek.

kaynak:veteknoloji.net

Whatsapp İletişim