Oyun Teknoloji Haberleri

Pokemon GO Uzayda Oynanır mı?

Tüm dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO çılgınlığı için garip bir soru ortaya çıktı. Daha önce hilesinden tutun, hızlı yoldan Pikachu yakalamaya kadar birçok ilginç detay paylaşılan oyun için sorulan soru, uzayda oynanıp oynanamayacağı yönünde.

Pokemon GO‘nun çalışma mantığı konum servislerine dayanıyor. Yani oyunu oynamak istediğinizde harita üzerinde gezinerek yeni Pokemon‘lar yakalamanız, GYM ve PokeStop denilen istasyonları kullanmanız gerekiyor. Uzaya gönderilen roketlerin binlerce kilometre hızlara ulaşabildiğini düşündüğümüzde Pokemon yakalamanın sonu görülemez bir hal alır.

16-07/12/pikachu-space-2.jpg

Konuyla ilgili olarak NASA‘nın resmi Twitter hesabına sorulan “Pokemon GO Uzayda Oynanabilir Mi?” sorusuna cevap çok gecikmedi.

Yapılan açıklamada, uzay istasyonlarında ve uzayda kullanılan mobil cihazların olduğu, fakat bu cihazların birebir bağlantı dışında mobil verikullanmadığı belirtildi. Uzay istasyonlarında bulunan as sayıdaki akıllı telefon yalnızca NASA‘nın bilimsel verileri için kullanılabiliyor.

Konum servisi üzerinden çalışan Pokemon GO, Houston’daki Johnson Uzay Merkezi‘nde oynanarak, oyunla ilgili görseller daha önce paylaşılmıştı.

NASA‘nın yaptığı uzay çalışmalarında kullanılan akıllı cihazlarda internet bağlantısına izin verilmediğinden dolayı Pokemon GO oynamak pek mümkün değil. Uzaya yolculuğu sadece astronotlar tarafından gerçekleştirildiği için, uzayda Pokemon GO oynamak isteyen birinin çıkıp çıkmayacağını ise yakın zamanda göreceğiz.

kaynak:shiftdelete.net

Whatsapp İletişim