Teknoloji Haberleri

Nokia Android Telefon Görüntülendi

Uzun bir süredir sessizliğini koruyan teknoloji firması Nokia Android telefon ile piyasaya 2 adet telefon ile yeniden adım atmaya hazırlanıyor.

Uzun bir süredir sessizliğini koruyan teknoloji firması Nokia Android telefon ile piyasaya 2 adet telefon ile yeniden adım atmaya hazırlanıyor.

Teknoloji dünyasını bir süredir uzaktan takip etmeyi seçen dünyanın köklü teknoloji firmaları arasında yer alan Nokia çıkaracağı 2 adet Android sürümlü telefon modeli ile ilgileri görüntüler sızdırıldı.

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan Apple, Samsung, LG, HTC, Sonygibi dev teknoloji firmalarının yanında geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde tek favori marka olan Nokia yer alıyordu.

Finli teknoloji firması bir dönemler çıkardığı Windows Phone modelleri ile istediği başarıyı yakalayamayınca uzun bir sessizlik dönemine girdi. Suskunluğunu bozmak için piyasaya güzel ve etkili bir şekilde atılmak isteyen Nokia iki güçlü Android telefon modeli ile hazırlıklara başladığı geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Söz konusu bu telefonlardan bir tanesine ait görüntüler sızdırıldı.

nokia android <a target=

Yeni Nokia Telefon Nasıl Olacak?

Arka bölümü kameralara yakalanan görüntüye göre tamamı metal bir kasadan oluşuyor. Arka kısımda ortaya çıkan tasarım son dönemlerde ortaya çıkan akıllı telefonlara ayak uydurmaya çalışıyor. Telefonun alt ve üst bölümlerinde anten çizgileri net bir şekilde görülürken LED flaş kameranın hemen üstüne konumlandırılmış durumda.

Şu an için sadece prototip şeklinde olduğu gözlenen cihazın 5.5 inçlik bir ekran boyutuna sahip olduğu söylenebilir. Bir diğer Android tabanlı cihaz ise 5.2 inç büyüklüğünde olacak.

Yıl sonuna doğru tanıtılması beklenen cihazlar 2K çözünürlüklü OLED ekranla donatılmış olacak. Qualcomm’un yüksek performanslı çip seti olan 4 çekirdekli Snapdragon 820 bu cihaza güç verecek bir başka eleman. İşlemci birimi yeni çıkarılan Snapdragon 821 ya da Snapdragon 823 modelleri ile de değişiklik gösterebilir.

Android’in önümüzdeki günlerde yayınlamasını beklediğimiz Nougat versiyonu ile gelecek cihaz Z-Launcher arayüzü ve söylentilere göre IP68 sertifikasına sahip olacak cihazlar bu özelliklerin yanında çıkıntısı olmayan 22 MP arka kamera telefonu donanım alanında güçlü kılacak diğer özellikler arasında yer alıyor. Ortaya çıkan haberlere göre Nokia’nın 5.5 inçlik modeli yaklaşık 500 dolar üzerinden fiyatlandırılması bekleniyor.

Düşük bir ihtimal olsa da cihazların IFA 2016’da tanıtılması bekleniyor.

kaynak:sondakika.com

Whatsapp İletişim