Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy A9 Pro ile karşınızda!

Samsung’un yeni modeli Galaxy A9 Pro nihayet satışa sunuldu! Akıllı telefon kullanıcılarının uzun süredir beklediği telefon Çin’de satışa sunuldu. Türkiye’ye ne zaman gelecek? Samsung Galaxy A9 Pro özellikleri neler ve fiyatı nedir?

Akıllı telefonların açık ara lider gösterilen firması Samsung’un yeni nesil üst seğmen telefonu Galaxy A9 Pro’nun satışa sunulduğu açıklandı. Galaxy A9 Pro’nun Çin’de satışa sunulduğu açıklanmıştı fakat henüz ülkemize gelmemişken “Acaba gelecek mi?” ise akıllardaki tek soru. Bu muhteşem android cihaz Samsung Galaxy A9 Pro özellikleri ise hayran bırakıyor. Fiyatı ise, diğer akıllı telefonlara kıyasla gayet makul. İşte detaylar…

Samsung’un orta seviye telefonlarda liderliği hiçbir zaman tartışma konusu olmamıştı. Zira orta seviye telefonlarda kullanıcılara nasıl hitap edeceğini biliyor. Galaxy J serisi ile kullanıcıların gönlünü kazanan ve kendinden oldukça bahsettiren teknoloji devi Samsung, orta seviye olarak adlandırılabilecek ve kullanıcılara hitap etmeye yönelik modellere yönelmeye başladı. Bildiğiniz üzere ülkemizde orta seviye denildiğinde akıllara en fazla 1500 TL gibi fiyatlar, üst seviye yani diğer adıyla amiral gemisi olarak bilinen modeller için ise 2500 TL ile 3500 TL arasında fiyatlar geliyor. Aradaki fiyat farkını normale indirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Samsung orta ve üst seviye model pazarında ise farklı bir kullanıcı kesimine hitap etmek istiyor. Bunun için ise yeni telefonu Galaxy A9 Pro’yu nihayet satışa sunduğunu açıkladı.

Sonunda satışa sundu diyoruz çünkü Samsung bu model ile ilgili birçok kez testler, gösterimler yaparak kullanıcıları meraklandırmıştı. Diğer modellere kıyasla büyük ekranlı telefonları seven kullanıcı kitlesi için oldukça güzel bir işe imza atan Samsung’un Galaxy A9 Pro’yu 500 dolar fiyat etiketiyle şimdiden Çin’de satışa sunduğunu söylemeden geçmeyelim. Galaxy A9 Pro’nun ülkemizde satışa sunulacağı henüz belli değil fakat ülkemizde Samsung kullanıcı kitlesinin büyük bir kısmı geleceğine dair kesin konuşuyor. Ayrıca Samsung’un kitlesini önemsediğini zaten hepimiz biliyorken Türkiye ile ilgili düşünceleri ise öncelikli olarak işlemekte. Samsung’un Türkiye kitlesini diğer ülkelerdeki kitlelerine kıyasla daha çok önemsediğini hepimiz biliyoruz. Fiyatlandırmada ise 2000 TL sınırını geçeceği düşünülmemekte.

Samsung Galaxy A9 Pro’nun ise özellikleri, 6 inç Full HD Super AMOLED ekran, Snapdragon 652 işlemci – 4 GB RAM – 32 GB dahili depolama, 16 MP arka kamera – 8 MP ön kamera, 5000 mAh batarya – Android 6.0 olacak.

 

kaynak: haberakar.com

Whatsapp İletişim