Donanım Teknoloji Haberleri

Seagate 10 TB Sabit Disklerini Satışa Sundu

Dünyanın en köklü ve en büyük depolama birimi üreticilerinden olan Seagate yeni sabit disk ailesini yurt dışında satışa sundu.  Seagate’in Guardian adını verdiği yeni sabit disk ailesinin dikkat çeken yönü ise bu ailede 10 TB boyutuna varan hard disk modellerinin yer alması. Bu kapasite şu ana kadar piyasaya sürülmüş sabit disklerin sahip oldukları en yüksek kapasite olduğu için bir rekor niteliği taşıyor. Eğer bilgisayarınızda arşiv yaparken depolama alanınızın yetersizliğinden şikayetçiyseniz Seagate’in yeni sabit diskleri ilginizi çekebilir.

Guardian ailesi sabit diskler masaüstü bilgisayarların haricinde güvenlik kamerassı sistemleri ve ağ dopolama seçenekleri için de geliştirilmiş bir sabit disk ailesi. Bu ailede 3 farklı model bulunuyor. Bu modellerden 10 TB kapasiteye sahip olan ise BarraCuda Pro. Diğer modeller SkyHawk ve IronWolf olarak adlandırılmış. BarraCuda Pro, 10 TB depolama kapasitesinin yanısıra 7200 RPM hızında çalışıyor ve saniyede maksimum 220 MB’lık veri transfer hızı sunuyor.

Seagate 10 TB Sabit Disklerini Satışa Sundu

Hatırlanacağı üzere eskiden Seagate sabit diskler Barracuda adıyla piyasaya çıkardı; fakat Seagate bu adı kenara bırakmıştı ve bir süredir kullanmamıştı. Guardian ailesiyle birlikte Barracuda ismi de geri dönüyor. Fakat bu sefer küçük değişiklikler mevcut. Seagate’in 10 TB kapasiteye sahip modelinin adı tam olarak BarraCuda Pro. BarraCuda Pro’nun yurt dışı satış fiyatı ise 535$ olarak listeleniyor.

kaynak: tamindir.com

Whatsapp İletişim