Teknoloji Haberleri

Sinemada Telefon Kullanımı Serbest Oluyor

Akıllı telefon firmaları ve sinemalar ortaklaşa bir çalışmanın altına girerek, telefonlardan uzak kaldığımız anları ortadan kaldırıyor. Artık sinemalardan telefon serbest olacak.

Sinemada Telefon Kullanımı Serbest Oluyor

Sinema, tiyatro, opera, bale gibi sanat etkinliklerinde telefonlarını kullanan kullanıcıların, ne denli sinir bozucu bir görünüm verdiğini biliriz.

Gerek aktarılan sanata saygı, gerekse de çevrenizdeki insanlarındikkatlerini dağıtma noktasında, telefon kullanmak iyi bir davranış biçimi olarak nitelenmez.

Günümüz sosyal koşullarına direnmesine rağmen dayanamayan, popüler kültüre boyun eğen sanatın yedinci dalı ise, bir kez daha yok olma tehlikesi ile karşı karşıya geliyor.

Akıllı telefon üreticileri ve sinema-dizi alanında içerik üreten firmalar ortaklaşa bir çalışma için kollarını sıvamış durumdalar.

Sinema Kültürü Bitiyor Mu?

Akıllara ilk etapta bu sorunun geldiğini tahmin edebiliyoruz. Malum soruya verilebilecek cevap ise kısa vadede anlamsız kalsa da, uzun vadede tam olarak yerini buluyor.

Yeni ortaklıklar çerçevesinde sinema, tiyatro gibi anlık gösteri sanatlarında akıllı telefon uygulamalarında faydalanılabilecek.

Sanatı izlemek amacıyla salonda bulunan seyirciler sosyal medya hesaplarını kullanarak gösteri devam ederken, görüşlerini bildirirken; gösterinin işlerliği açısından akıllı telefonlardan yararlanılacak.

Android Authority’deki habere göre şık desteği, ses uyumu gibi çözümler salonda bulunan akıllı telefon kullanıcı tarafından gösterimde olan sanata sunulacak.

American Movie Classics (AMC) CEO’su Adam Aron konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kendi sinemalarında akıllı telefon kullanımlarının, kullanıcıların kendilerini daha rahat hissetmesi noktasında uygun olacağını ifade etti.

Kullanıcıların cep telefonu kullanıp kullanmamalarının kendi tercihleri olduğunu belirten Aron, kimseye karışılamayacağını dile getirdi.

16-04/14/6a0120a6dde087970b017d41833295970c-800wi.png

ABD merkezli olarak AMC ile Carmike sinemaları birleşerek söz konusu sisteme geçmeyi planlıyorlar. Yani bundan sonra, sinemada telefon kullananlar değil, kullanmayanlar kınanacak!

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim