Teknoloji Haberleri

Sony’den yeni full frame objektif

Sony, yeni full frame objektifi Planar T FE 50mm F1.4 ZA’yı tanıttı.

Ürettiği makinelerin yanı sıra geliştirdiği objektif ve aksesuar teknolojileri ile de Sony, fotoğrafçılık dünyası için oldukça mühim bir marka konumunda.

Shiftfdelete’nin haberine göre, E-mount resim makinesi sistemine müsait olarak geliştirilen full frame objektif, Planar T* FE 50mm F1.4 ZA ismiyle duyuruldu.

DARBE ÖNLEMİ

Objektifin ayırt edici özelliklerinden etkileyici kontrast ve dinamik çözünürlük, F1.4 diyafram aralığında dahi yapılan çekimlerde merkezden kenara kadar karenin tümünde etkili olabiliyor. Bu teknolojinin arkasında ise dünyaca meşhur üretici ZEISS markası yer alıyor. Objektifte yer alan Planartasarım, düşmelerde ve darbelerde ortaya çıkacak problemleri en aza indirgiyor.

Objektifte yer alan F1.4 diyafram açıklığı sayesinde, gece çekimleri ve loş ışıkta yapılan kapalı mekan çekimleri çok daha kaliteli hale geliyor. Yine objektif üzerinde bulunan 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı, fotoğraflarda etkileyici ”bokeh” efekti yani geri planda estetik bir bulanıklık elde etmeye yarıyor.

Planar destekli objektifin üzerinde diyafram açıklık halkası, AF/MF odak modu düğmesi gibi detaylar bulunuyor. Aynı zamanda objektifte bulunan SSM (Süpersonik Dalga Motoru) teknolojisi ile birlikte video çekimlerinde hızlı odaklamanın yanı sıra duygulu ve sessiz bir işlem yapılıyor. Bu senenin 3. çeyreğinde Türkiye’de pazara sunulması beklenen yeni objektifin fiyatıyla alakalı ise bir bilgi henüz paylaşılmadı.

kaynak: aktifmedya.com

Whatsapp İletişim