Teknoloji Haberleri

Superbook ile telefonunuz bilgisayara dönüşsün

Son dönemde özellikle Microsoft’un Continuum lansmanı ile birlikte, mobil cihazları bir bilgisayar gibi kullanmak konusunda artan bir ilgi oluştu ve yavaş yavaş Motorola Atrix örneğinde gördüğümüz farklı projeler gündeme gelmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda Türk girişimcilerin Continuum için hazırladıkları dizüstü bilgisayar aksesuarı, Indiegogo üzerinde başarıyla gerçekleşmişti. Şimdi Android cihazlar için benzer bir aksesuar Kickstarter üzerinden destek aramaya başlayacak.

Superbook adındaki ürün, dahili bataryası olan bir dizüstü aksesuarı. Tüm gücünü Android cihazından alan aksesuar, dahili bataryası ile 8 saate kadar kullanım süresi sunuyor ve ayrıca cihazınızı da şarj ediyor. Android cihazınızdaki görüntüleri, 11.6 inçlik 1366×768 piksel çözünürlüğünde ekrana yansıtıyor ve klavye/touchpad kombinasyonunu da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Ekip, Superbook için özel bir arayüz uygulaması kullanıyor. Andromium adındaki uygulama, aksesuarı USB Type-C veya microUSB üzerinden taktığınız anda aktif oluyor ve büyük ekranı kaplıyor. Windows benzeri pencereli bir arayüz sunan Andromium, telefonunuzda da kullanılabiliyor ve oldukça başarılı bir deneyim sunuyor.

Superbook için mobil cihazların en az Snapdragon 800 yonga seti ve 2GB RAM barındırması tavsiye ediliyor. Bunun aşağısında kasma ve donma problemleri yaşanabiliyor. Meraklısı için iyi bir alternatif olmayı amaçlayan Superbook, 99$ fiyat etiketine sahip olacak.

kaynak:donanimhaber.com

Whatsapp İletişim