Donanım Teknoloji Haberleri

Samsung hem UFS hem de microSD kartları destekleyen bir slot tasarladı

Geçtiğimiz hafta yeni ultra hızlı UFS hafıza kartlarını tanıtan Samsung, yeni standardın yaygınlaşmasını kolaylaştırmak için hem microSD hem de UFS kartları destekleyen yeni bir slot tasarladı.

Samsung geçtiğimiz hafta microSD kartların yerini alması beklenen oldukça hızlı UFS 1.0 standartındaki hafıza kartı modellerini duyurmuştu. Ancak ufak bir sorun bulunuyor; yeni UFS kartlar günümüzde pek çok akıllı telefon ve mobil cihazlarda yer alan microSD kart yuvalarıyla uyum sağlamıyor ve bu durumun yeni standartın yaygınlaşmasına engel olabileceği düşünülüyor. Ancak Samsung bu duruma bir çözüm bulmuş olabilir.

Droid-Life sitesine verdiği bilgilere göre Samsung hem microSD kart hem de UFS kartları destekleyen yeni bir slot geliştirmiş durumda. Firma geliştirilen slotun yeni nesil cihazlarda kullanımı için endüstrideki farklı ortaklarıyla da çalışmalar içinde olduğunu açıklamasında belirtmiş. Bu demek oluyor ki ileride alacağınız UFS kart slotuna sahip cihanızda dilerseniz elinizdeki eski microSD kartlarınızı kullanabilecekken dilerseniz de daha yüksek hıza sahip yeni bir UFS kartı kullanabileceksiniz. Samsung’un bu yeni tasarladığı slotu ilk olarak Galaxy Note 7 modeliyle dünyaya göstereceği tahmin ediliyor.

kaynak:donanimhaber.com
Whatsapp İletişim