Genel

Sürücüsüz Otomobil İçin Sürücü Aranıyor

Google geçtiğimiz günlerde yayınladığı iş ilanı ile birlikte sürücüsüz otomobiller için sürücü aradığını duyurdu.

Araç ile gün boyu dolaşacak kişiler araçta yapacakları incelemeler ile birlikte detaylı bir şekilde rapor hazırlayarak mühendislere sunacak. Bu sayede iş planı çerçevesinde çalışacak kişiler hem oturduğu yerden yorulmadan çalışma imkânına sahip olacak hem de oldukça yüksek bir ücret kazanabilecek. İş ilanlarının yayınlandıktan sonra kısa süre içerisinde büyük ilgi gördüğü öğrenilirken binlerce başvurunun yapıldığı ve Google’ın bu başvurular arasından eleme yaparak uygun adayları belirleyeceği belirtildi.

Sürücüsüz otomobiller için yapılan testlerde iki kişilik ekiplerin oluşturulacağı ve iki kişilik ekiplerin bu testleri yapacağı belirtilirken iki kişi gün boyunca otomobil ile dolaşacak. Testlerin ABD’nin Arizona eyaletinde yapılacağı açıklanırken, Google bu sayede araçların testleri konusunda daha hızlı bir şekilde çalışma yapmak istiyor.

Google sürücüsüz otomobillerini test etmek amacıyla eleman aramak adına iş ilanı yayınladı. Kişilere her saat için 20 dolar ödeyeceğini belirten Google ortalama 6 ile 8 saat sürecek bu çalışma temposunda minimum 120 dolar ödemiş olacak. Kişilerin sürücüsüz otomobil ile dolaşacağı ve sadece verilen direktifleri yerine getirerek aracı test edeceği belirtilirken sosyal medyada da oldukça cazip görülerek ilgi odağı oldu.

kaynak:shiftdelete

 

Whatsapp İletişim