Teknoloji Haberleri

Teslasuit ile Sanal Gerçekliliği Hissedin

Gözlerinizi ve kulaklarınızı kapatarak sanal gerçekliği hissettiniz. Peki ya tüm vücudunuzla bunu yapsanız nasıl olurdu? Teslasuit ile artık bunu da gerçekleştirebileceksiniz.

Bedeniniz oturma odanızdayken, beyninizin sizi uzaya çağırdığını hiç düşündünüz mü? Ya da kendinizi bir oyunun içine atıp kanınızın son damlasına kadar savaşmak istediniz mi? Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız bu muhteşem teknoloji ile tanışmaya hazır olun.

Birçok marka 2016 yılının sanal gerçeklik adına büyük kazanımlar sağlayacağı konusunda hem fikir olmuş durumda ve çalışmalarını bu yöne kaydırarak  sektörde kendine yer açmaya çalışıyor. Teslasuit ise, bu konuda büyük bir devrim gerçekleştirerek şimdiden ismini zirveye yazdırmayı başardı.

Teslasuit, size imkansızı sunuyor

İskoçyalı bir grup, dünyanın ilk giyilebilir oyun kıyafeti olan Teslasuit’i tasarlayarak kullanıcılara daha önce yaşamadıkları bir deneyimi yaşatıyor. Belirli kasların üzerine denk gelecek şekilde yerleştirilen elektro kas uyarım sistemi ile sanal gerçeklik dünyasında büyük bir adım atmayı başaran firma, oyun oynamayı daha zevkli bir hale getiriyor.

Oyunlar artık daha gerçekçi

Geliştirdiği giyilebilir teknoloji ürünü sayesinde, kullanıcılarını oyunların iç dünyasına dahil eden Teslasuit, kontrol ettiğimiz oyuncu vurulduğu anda vücudumuza saplanan sıcak kurşunu, araba ile yaptığımız kazayı, yüksek bir uçurumdan düştükten sonra sahip olduğumuz acıyı bize hissettirebilecek.

T-Belt isimli kemeri ile Bluetooth bağlantısı kurarak çalışan Teslasuit, şimdilik 2 farklı kanala sahip ürün ile, Prodigy (52) ve Pioneer (16), karşımıza çıkacak. Kickstarter’da 250.000 Pound hedefine Şubat 2016’ ya kadar ulaşmak isteyen Teslasuit, dağıtımı ise  Eylül ayından sonrayı yapmayı hedefliyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net , teslasuit.com

Whatsapp İletişim