Teknoloji Haberleri

Twitter’ın gece modu iPhone’da

Yakın zamanda Android için duyurulan gece modu özelliğinin iPhone kullanıcıları için de çıkacağı duyuruldu. Peki, gece moduyla Twitter nasıl bir görünüme bürünüyor?

Son dönemde arayüzünde değişiklikler yaparak kullanıcı deneyim noktasında daha verimli olmayı amaç edenin Twitter’ın gece modu da kullanıcılardan tam not almıştı. İlk başlarda sadece Android için duyurulan ”Night Mode” opsiyonunun iOS için de sunulacağı duyuruldu.

Gece moduyla birlikte alışagelmiş beyaz temasının yerine siyah ana renge dönerek göz yorulmalarının engelleneceği öngören yeni Twitter versiyonun gayet hoş göründüğü söylemekte fayda var.

Android işletim sistemli cihazlar üzerinde gece modunu aktif etmek için manuel işlem yapmanız gerekirken bunun iOS platformundaki karşılığının nasıl olacağı belirsizliğini koruyor.Zira iOS için zaten mevcut bir Night Shift özelliği mevcut.

Halihazırda böyle bir uyguluma varken kullanıcıların gece moduna olan ilgisi nasıl olur bilinmez ancak Facebook, Instagram, Tumblr vb. sosyal mecraların yaptığı yeniliklerle birlikte Twitter’ın yerini sağlama alması şuan için mutlak şart gibi görünüyor.

kaynak: bursahakimiyet.com.tr

Whatsapp İletişim