Teknoloji Haberleri

Yavaş Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Yavaş bilgisayarı hızlandırma konusunda aşağıda yer alan işlemlerin yapılması ciddi bir performans artışı sağlayacaktır.

Yavaş Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Bilgisayar kullanıcılarının en önemli sorunlardan birisi bilgisayarın zaman içerisinde yavaşlaması ve kullanımlarda performans sorunlarının ortaya çıkmasıdır. Bilgisayarların bu tip sorunları çıkarmasına basit önlemler ile çözüm bulunabilir. Yavaş bilgisayarı hızlandırma konusunda aşağıda yer alan işlemlerin yapılması ciddi bir performans artışı sağlayacaktır.

Geçici İnternet Dosyaları Klasörünü Boşaltın

Sürekli internet kullanan bir kişi gün içerisinde internet dolaşımlarında bilgisayarında sitelere ait verilerin depolamasına neden olur ve bu verilerin bir süre sonra artması ve şişmesi bilgisayarda yavaşlamaya sebep olabilecektir. İnternet üzerinden yapılacak işlemlerde de yavaşlama meydana gelecektir. Geçici internet dosyaların zaman zaman silinmesi bu konuda rahatlık sağlayacaktır. Geçici internet dosyaları temizlenmesi için disk temizleme özelliğinin kullanılması yeterli olacaktır.

Sürücü Temizlemeyi İhmal Etmeyin

Geçici internet dosyalarının temizlendiği gibi sürücülerin de temizlenmesi gerekmektedir. Sürücü üzerinden çalıştırılan pek çok program sisteme kayıtlar eklediği için bu konuda da temizlik gerekmektedir. Sürücü temizlemek için bilgisayarlarda mevcut olan sürücü temizleme aracı kullanılmalıdır. Sürücüleri birleştir ve iyileştir olarak yapılacak işlemler sonrasında sürücüler en ideal duruma gelecektir.

En İyi Performans İçin Ayarlayın

Bilgisayarların kaliteden ziyade performans odaklı ayarlanması performans açısından daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bu açıdan performans seçeneklerinden görsel efektler üzerinden bir ayarlama yapılması ve en iyi performans ayarlarının seçilmesi de önerilen çözüm önerileridir.

kaynak:veteknoloji

Whatsapp İletişim