Teknoloji Haberleri

7 Başlıkta Son Dijital Yenilikleri

7Amazon Dash Button Sayısı Artıyor!

Oldukça geniş kitleye sahip olan Amazon, kendi alanında fenomen sitelerden başında gelmektedir. Alışveriş imkanlarına yaklaşık 1 yıl önce dahil ettiği Dash Button sayesinde, kullanıcılarına evlerinde biten yiyecek, içecek ya da çeşitli temizlik malzemeleri gibi maddeler için tek düğme ile sipariş imkanı sağlıyor.

Kullanıcılar akıllı telefonları üzerinden kullandıkları bir uygulama aracılığıyla, hangi üründen ne kadar almak istediklerini Dash Button’lar için belirleyebiliyor, siparişleri ile ilgili aksiyonları da yine buradan yönetebiliyorlar. Mevcut durumda 30 marka için Dash Button hizmeti veren Amazon, bu markalara 100 adet daha ekleneceğini ve kullanıcılarının farklı farklı markalar için bu butonlar üzerinden sipariş verebileceğini duyurdu.

6Instagram Discover ”Senin İçin Seçtik” Diyor

Geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların ilgi alanlarına göre gruplanan ve seçilen videoların olduğu “Senin İçin Seçtiklerimiz” bölümünün tanıtımını yaptı. Video izlenme sayısında %150 bir artış gördükten sonra bunu avantaja çeviren Instagram başarılı bir atak yapmış oluyor. Kullanıcıların ilgi alanlarını kapsayan daha birçok videonun, bu kanallara ekleneceğini ve bu alanın geliştirileceğini belirttiklerini ekleyelim.

5Facebook Like Butonunun Yeni Tasarımını Sundu

Neredeyse bütün sitelerde bulunan Facebook beğeni butonu tasarımı nihayet modern bir görünüme kavuştu. Eski tasarımında logosu ile birlikte beğeni sayısını ayrı bir alanda gösteren Facebook, yeni tasarımda sadece “Like” anlamına gelen ikon ile birlikte aynı kutu tasarımının için beğeni sayısını sığdırdı. Çok iyi olmuş, çokta güzel olmuş.

4YouTube Mobil’e Canlı Yayın Özelliği Geldi

Bildiğimiz gibi tarayıcı üzerinden canlı yayın özelliği kullanılabilen YouTube, son yaptığı açıklamayla mobil versiyon için de canlı yayın uygulamasını başlattığını duyurdu.

3Twitter ve Vine Videoları Uzuyor

Videoların kullanımı ve trendleri arttığı için Twitter’da bir atak ile video sürelerini Vine ile uzatmaya karar verdi. Video uzunluklarının 30 saniyeye kadar olmasına izin veren Twitter, son geliştirmeyle video süresini 140 saniyeye çıkardığını duyurdu. Vine tarafında da aynı şekilde 140 saniyelik videolara izin verileceği, fakat bu geliştirmenin şu an için yalnızca belli bir grup üzerinde test edildiği açıklandı.

Takip et

Twitter Video

@video

Now, everyone can post videos up to 140 seconds long! We can’t wait to see the amazing videos you create and share.

  • 2.1602.160Retweet

  • 1.9501.950 beğeni

2LinkedIn “Laser Focus: 10 Ways to Optimize Your LinkedIn Sponsored Content” Yayınlandı

LinkedIn, sponsorlu içeriklerin etkileşimlerini artırmaya yönelik tüyoların ve araçların bulunduğu bir kılavuz yayınladı. Bu kılavuzda yer alan bilgiler, nasıl etkili kampanyalar üretilebileceği, etkileşimi yüksek içeriklerin nasıl oluşturulabileceği gibi konulara ışık tutarken diğer bir yandan kullanılabilir araçlar konusunda da rehberlik ediyor.

1Twitter’da Sticker Dönemi

Birçok yenilikle kendini geliştirmeye devam eden Twitter, Snapchat uygulamasında sıkça kullanılan sticker’ları yayına alacağını duyurdu.

kaynak : dijilota

Whatsapp İletişim