Otomobil

Rolls-Royce’dan şaşırtan model

Rolls-Royce VISION NEXT 100, Londra’nın Roundhouse’ında görkemli bir organizasyon ile tanıtıldı. Bu araba, lüks mobilitenin geleceğini tayin ettiği belirtilirken, 103EX kod adı ile, modelin daima mükemmel “Vizyon Aracı” olduğu kaydedildi.

Rolls-Royce VISION NEXT 100’ün geleceğin lüks müşterisinin mobilite taleplerini önceden gördüğü belirtilirken, aracın tanımında şu bilgilere yer verildi:

Rolls-Royce tarafından, aylar boyunca yapılan araştırmalar ve markanın sürekli müşterileri ile görüşmeler sonrasında hayata geçirilen bu araba, modelin lüks kişisel mobilitenin geleceğine ilişkin planlarının, Rolls-Royce’ı bir yüzyılı aşkın süredir dünyadaki en seçici ve güçlü patronların tercih ettikleri marka haline getirmiş olan başlıca özellikleri temsil etmeye devam edeceğine ilişkin açıkça ifade ettikleri güvence alma arzularını ortaya koyuyor.

Rolls-Royce

Rolls-Royce VISION NEXT 100 ile marka – şimdiki ve gelecekteki – değerli müşterilerine tam da böyle bir güvence sağlıyor. Rolls-Royce’ın, isimsiz, faydacı ve şahsiyetsiz gelecek mobilite şekilleri fikrini reddettiği bir geleceğe olan güveni büyük harflerle ve kesin bir şekilde ortaya koyuyor. Rolls-Royce, müşterilerinin düşüncelerini ve gelecekteki taleplerini samimi bir şekilde anlayarak, her bireysel müşterinin kendisi kadar kişisel olan, zahmetsiz, bağımsız, ferah ve güzel lüks mobiliteye ilişkin heyecan verici ve çok çekici bir vizyon sunuyor.

Rolls-Royce

ARKA PLAN

Bu ‘Vizyon Aracı’, yüzüncü yıl dönümü kutlamaları – GELECEK 100 YIL – çerçevesinde BMW Grubu tarafından 7 Mart 2016 tarihinde Münih’te ilan edilen dördünden biridir. 2016 yılı, BMW Grubu’nun yüzüncü yıl dönümü olmasının yanısıra, Rolls-Royce Motor Cars tarihçesinde de yeni ufuklar açan bir andır.

Rolls-Royce

Rolls-Royce VISION NEXT 100’u yaratırken, Proje Müdürü Giles Taylor önderliğindeki Rolls-Royce Motor Cars tasarım ekibi kendilerine şu soruyu sormuşlar: “Gelecek 100 yıl için lüksü nasıl yeniden şekillendirebiliriz?” Bu soru içinde ekip, iki soru daha sormaları gerektiğini gördü: “Bir Rolls-Royce sahibi gelecek on yıllarda kendi Rolls-Royce’ından ne bekleyecek ?” ve “Biz, Rolls-Royce nezdinde, bu beklentileri nasıl karşılamayı öngörüyoruz?” Bu sorular sayesinde ekip, Rolls-Royce’ın geleceğine yönelik sarsıcı olasılıkların hayalini kurabilmiş.

Rolls-Royce

Tasarımcılar bu nedenle, zarif çözüm olan Rolls-Royce VISION NEXT 100’ü desteklemekle kalmayan, aynı zamanda lüks mobilitenin geleceğini bir bütün olarak somut bir şekilde örnekleyen dört ana prensibi ayrıştırmıştır:

Kişisel Vizyon

Zahmetsiz Yolculuk

Büyük Sığınak

Büyük Varış

lüks otomobil

 

kaynak: shiftdelete

Whatsapp İletişim