Otomobil

BMW 2 Serisi GranCoupe’ye M geliştirmesi

BMW, 2019 yılında İngiltere’de satışa sunmaya hazırlandığı 2 serisi GranCoupe için, 365 HP gücündeki ve arkadan itişli bir M2 versiyonuna yeşil ışık yaktı.

2019’da İngiltere showroomlarında boy göstermesi planlanan 2 serisi GranCoupe, M Depertmanı tarafından hazırlanan 365 HP gücündeki bir versiyon ile birlikte geliyor. Yakın zamanda kardeş modeli M2 Coupe’yi tanıtan BMW, GranCoupe kozuyla, güçlü kompakt sedan kulvarında premium Alman rakipleri Audi RS3 sedan ve Mercedes CLA45 ile yaklaşmakta olan merak uyandırıcı bir rekabete hazırlanıyor. Rakiplerinin dört tekerlekten çekiş sistemi ve enine konumlandırdıkları motorlarına karşılık, M2 GranCoupe; arkadan itişe ve uzunlamasına yerleştirilmiş bir motora sahip olacak. BMW’nin planı, bu yolla ile Audi ve Mercedes’e göre çok daha ilgi çekici bir sürüş sunmak ki BMW mevcut model M2 Coupe ile meraklı sürücüler arasında çoktan bu ünü yakalamış durumda.

2019 yılında piyasaya çıkacak olan yeni M, 2 kapılı kardeşiyle aynı olan, 3 litrelik sıralı 6 silindirli ve 365 HP güç üreten motoru kullanacak. M2 GranCoupe, 6 ileri manuel ve 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman seçeneğiyle kullanıcısıyla buluşacak. Şu an M2 Coupe’de kullanılan S55 B30 kodlu motorun M2 GranCoupe’de de benzer performans verileri sunarak, otomobilin 0’dan 100 km/s hıza 4.5 saniyede çıkması ve maksimum limitinin 250 km/s ile sınırlandırılması bekleniyor.

kaynak: otomobilgazetesi.com

Whatsapp İletişim