Teknoloji Haberleri

Kablosuz seste yeni dönem: Philips OLED 805 serisi!

Son yıllarda akıllanan teknolojik birçok cihaz hayatımızın merkezinde konumlanıyor. Akıllı televizyonlar da bu cihazların arasında. Birçok üreticinin giriş seviyesinden premium’a kadar birçok farklı akıllı televizyon çözümü var. Ayrıca bu televizyonlar her geçen gün yepyeni özelliklerle donatılıyor. Son olarak Philips, DTS Play-Fi özelliğine sahip ilk premium model ailesini duyurdu. Philips OLED 805 serisi özellikleri ile premium bir akıllı televizyon satın almak isteyen kullanıcılara hitap ediyor.

DTS Play-Fi özellikli Philips TV ailesi geliyor

Yüksek çözünürlüklü ses akışı ve milisaniyeden daha kısa sürede doğru ses aktarımını destekleyen birinci sınıf kablosuz ses ekosistemi DTS Play-FiTV, mobil cihaz ve hoparlör dahil olmak üzere pek çok elektronik cihaz ile eksiksiz bir eğlence deneyimi sunabiliyor.

OLED 805 serisi özellikleri

OLED 805 serisi özellikleri ile ilgili detaylara ilk olarak tasarımdan başlarsak, ailenin minimalist bir tasarımla karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. İnce ve zarif tasarımıyla evinizde oldukça şık duran model, 4K OLED ekran ve Ambilight özelliği ile televizyon izleme deneyimini zirveye çıkarmayı hedefliyor.

55 inç ve 65 inç OLED ekran seçenekleriyle karşımıza çıkan televizyon serisi, 3840 x 2160 piksel çözünürlük sunuyor. Dolby ses ve video format desteğine sahip seride izlediğiniz HDR içerikleri oldukça gerçekçi görüntüleyebilirsiniz.

2020 model DTS Play-Fi destekli Philips TV serisi, yapay zeka destekli P5 işlemcisiyle de öne çıkıyor. Bu işlemci sayesinde derin öğrenme özellikli yapay zeka algoritması, görüntüleri insan beynine benzer bir şekilde işleyebiliyor. Ne izliyor olursanız olun gerçekçi ayrıntılar ve kontrast sağlanabilirken, zengin renkler ve akıcı hareketlerle görüntü sunuluyor.

Serinin HDR10 Plus görüntü kalitesi daha da etkileyici ve gerçekçi olarak iyileştirilmişken, dinamik meta veriler, TV’nizin parlaklık seviyesini her karede ayarlamasını sağlıyor. Parlak gökyüzünden mum ışığıyla aydınlatılan tapınaklara, renkler son derece gerçekçi görünebiliyor ve orijinal detaylar korunuyor.

Son olarak Philips Ambilight özelliği de yeni DTS Play-Fi destekli Philips TV’lerin önemli özellikleri arasında yer alıyor. TV’nin kenarlarındaki akıllı LED’ler sayesinde ekrandaki hareketlere ve atmosfere göre ışıklar değişirken, film veya dizi izleme deneyiminin üst seviyelere çıkacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca, 2020 yılının ikinci yarısında yapılacak güncellemeyle 2019 model Philips Android TV’lere de DTS Play-Fi özelliği eklenecek ve geçtiğimiz yılki Philips TV’ler de bu özelliğe kavuşacak.

OLED805 serisi, teknoloji marketlerde bu ay itibariyle yerini alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Whatsapp İletişim