Otomobil

Maserati Quattroporte göz kamaştırdı!

İtalyan otomobili denince, zarif, asil ve karizma görünüm özelliklerinin yanı sıra güçlü motorlarıyla olağanüstü performanslar sergileyen canavarların akla gelmesi kaçınılmazdır. 1914 yılından beri, tamı tamına 102 yıldır dünyanın en lüks sedanları arasında yer alan modellere imza atan Maserati de üretmiş olduğu müthiş arabalar ile bu tezin gerçek olduğunu defalarca kanıtlamayı başarmıştır. Denizler Tanrısı Neptün ya da bilindik adıyla Poseidon’un üç dişli yabasını arma olarak kullanan bu köklü İtalyan marka, 2017 yılında da otomobil tutkunlarını kendisine hayran bırakmaya devam edecek.

1963 yılından itibaren en pahalı Maserati modelleri arasında yer alan dört kapılı Quattroporte modeli, hem göz alıcı tasarımıyla hem yüksek performansıyla hem de lüks iç mekanıyla hayallerimizi süsleyen bir Maserati modeli olmayı başarmıştı. Şimdi ise Maserati Quattroporte modelinin altıncı neslinin son üyesi, önceki versiyonlarına göre çok daha etkileyici tasarım özellikleriyle ve ileri teknoloji ile donatılmış biçimde karşımıza geliyor. Nefes kesici bir yeni versiyon olan 2017 Maserati Quattroporte modelinin akıllara zarar bir güzelliğe kavuşmasını sağlayan özelliklerine birlikte bir göz atalım.

Bugüne Kadar Üretilmiş En Şık Maserati Modeli

Özellikle Maserati hayranlarının kolaylıkla farkına varacakları değişimlerle donatılan bu altıncı nesil Maserati Quattroporte modeli, revize tamponları, önceki modellere göre çok daha ihtişamlı ön ızgarası, yeni dikey krom elementleri, yeniden tasarlanmış kanat ve aynalarıyla Maserati’ye bir kez daha aşık olmamızı sağlayacaktır. Geliştirilmiş aerodinamikleri ve ön kısımda bulunan elektrikli bir Air Shutter (Hava Kelebeği) sayesinde motorun hidrolik sıcaklığının optimal şekilde kontrol altında tutulmasını da sağlıyor.

İç Mekanında Bir Teknoloji Üssünü Barındırıyor

Yeni ve etkileyici görünüme sahip 2017 Maserati Quattroporte modelinin iç mekan tasarımı da en az görünümü kadar büyüleyici ekipmanlara sahip. Yüksek çözünürlüklü 8.4 içlik ekran ile yeniden tasarlanmış merkez konsolunun yanı sıra Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu bilgi eğlence sistemi de bu modelin iç mekanını daha da gösterişli hale getiriyor. GranLusso ve GranSport olarak iki farklı iç mekan sunan 2017 Maserati Quattroporte modelinin GranLusso versiyonu lüks odaklı bir iç mekan olurken, GranSport versiyonu ise adından da anlaşılacağı üzere aracın sportif doğasını temsil etmektedir. 4 kapılı olmasına rağmen altında canavar yatan muhteşem araçlar arasında yer alan 2017 Maserati Quattroporte performansıyla da önceki versiyonlarını aratmıyor.

Eşsiz Tasarımını Güçlü Performansıyla Taçlandırıyor

Lüks iç mekan tasarımıyla da bizleri etkilemeyi başaran altıncı nesil Maserati Quattroporte, yeni Sürücü Yardımcı Sistemi, sürüş kontrolü, şeritten ayrılmaya karşı uyarı, ileri çarpışma uyarısı ile Fren Yardın Sistemi ile de olağanüstü bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra 345 beygir gücü üreten 6V motor ile güçlendirilmiş olan bu yeni Maserati muhteşem bir performansı da sahiplerine sunacaktır.

kaynak:milliyet.com.tr

Whatsapp İletişim