Teknoloji Haberleri

Samsung, elektrikli otomobil üreticisi BYD’yi bünyesine kattı!

Teknoloji devi Samsung’un BYD firmasına katarak elektrikli otomobil üreteceği bilgisi verildi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Çin menşeili elektrikli araba üreticisi BYD’yi 450 milyon dolara satın aldı.

Hürriyet’in haberine göre; elektrikli arabaların kullanımı son zamanlarda hızlıca yaygınlaşmaya devam ediyor ve bir hayli teknoloji şirketi bu alanda yatırım yapıyor. Hem etraf arkadaşı, hem yakıt tasarrufu yapan hem de fosil yakıt tüketen arabalardan daha gidersiz olan elektrikli arabaların yalnızca birkaç sene sonra tam manasıyla hayatımıza gireceği düşünülüyor.

Elektrikli arabalar için çeşitli parçalar üretenSamsung kendisi araba imalatı yapmıyordu. Ancak Apple ve Google gibi büyük rakiplerinin elektrikli araba imalatında faaliyetlerine başlamasıyla Samsung da bir adım attı.

Bilhassa hibrit araçlar ile ilgili başarılı olan Çinli elektrikli araba üreticisi BYD,Samsung tarafından 450 milyon dolara satın alındı. Günümüzdeki elektrikli araba teknolojilerinden bir yana daha ileri teknolojiler ile ilgili da geliştirmelerini sürdüren şirket artık Samsung bünyesi altında hizmet verecek.

Zati pazarda kuvvetli bir oyuncu olan BYD’nin Samsung bünyesine katılmasıyla elektrikli araba piyasasının birkaç sene sonra Apple, Tesla, Google ve BYD (Samsung) arasındaki rekabet ağırlıklı ilerleyeceği öngörülüyor.

kaynak: gelecekteknolojisi.com

Whatsapp İletişim